Choć niedawno pojawił się iOS 8, wciąż wielu użytkowników wstrzymuje się od aktualizacji, korzystając przy tym z uroków jailbreaku na iOS 7. Jeżeli należysz do tego grona użytkowników, to poznaj kolejne zestawienie ciekawych aplikacji z Cydii, które w ostatnim czasie zostały udostępnione.
Ascend – ładniejszy ekran blokady
Choć z użytecznością ta aplikacja ma niewiele do czynienia, bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych pozycji, jakie ostatnio pojawiły się w Cydii. Dzięki Ascend w znaczny sposób odmienisz wygląd ekranu blokady: zarówno w jego podstawowej postaci, jak i np. klawiaturę blokady urządzenia. Ascend modyfikuje sposób wyświetlania powiadomień, wprowadza nieznazne zmiany w sposobie wyświetlania daty i godziny, a także – co najbardziej rzuca się w oczy – znacznie odmienia wygląd suwaka odblokwującego urządzenie. Po zainstalowaniu Ascenda należy dodatek odpowiednio aktywować z poziomu systemowych ustawień.
Cena: 1,00 dolar, repo: BigBoss.
EQUALarm – alarm, który na pewno cię obudzi
Drzemka w budziku to fantastyczna funkcja, która często jest nadużywana przez wiele osób. Jeżeli należysz do grona użytkowników, którzy bez przynajmniej czterech drzemek nie zwleką się z łóżka, to powinieneś koniecznie zainstalować EQUALarm. Jest to niewielkie narzędzie, które nie pozwoli ci skorzystać z funkcji drzemki dopóki nie wykonasz wyznaczonego działania matematycznego (jego trudność określasz wybierając jeden z czterech dostępnych w ustawieniach poziomów: od easy do insane). Dopiero gdy odpowiedz na pytanie np. ile jest 2×7, to system wyłączy wciąż odtwarzany dźwięk alarmu.
Cena: 0,99 dolara, repo: ModMyI.
SoundLight – dźwięk towarzyszący włączaniu latarki
Ktoś wpadł na pomysł stworzenia narzędzia, które sprawi, że każdemu włączeniu lub wyłączeniu systemowej latarki będzie towarzyszył krótki, charakterystyczny dźwięk. Uważam, że jest to dosyć interesująca funkcja i warto ją zainstalować. Deweloper SoundLighta wziął pod uwagę, że nie każdemu może się podobać domyślny dźwięk aplikacji, dlatego umożliwił jego zmianę. Aby to zrobić, po zainstalowaniu SoundLight wystarczy podmienić plik dźwiękowy znajdujący się w lokalizacji /var/mobile/Library/SoundLight/. Plik ten musi być jednak zapisany w formacie .wav lub .caf i po jego dodaniu należy wykonać respring lub całkowicie zrestartować urządzenie.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
AudioOut – odtwarzanie dźwięku zarówno w słuchawkach, jak i w głośniku
Gdy w trakcie odtwarzania muzyki podłączysz do iPhone’a lub iPada słuchawki, dźwięk zostanie zatrzymany w systemowym głośniku, a odtwarzanie rozpocznie się w słuchawkach. Moim zdaniem jest to bardzo mądre rozwiązanie, ale – oczywiście – nie każdemu musi się ono podobać. Jeżeli więc chciałbyś, aby nawet po podłączeniu słuchawek dźwięk był nadal odtwarzany w systemowym głośniku, zainstaluj narzędzie AudioOut.
Cena: 0,99 dolara, repo: BigBoss.
N Stats 7 – dane na temat zużycia zasobów na ekranie Dzisiaj
W przeglądzie ciekawszych widżetów dla iOS 8 opisałem narzędzie iMonitor, które bez zbędnych konfiguracji wyświetla na ekranie Dzisiaj informacje na temat zużycia zasobów iPhone’a lub iPada. Oczywiście w Cydii dostępny jest odpowiednik tego narzędzia i nazywa się N Stats 7. Zamieszczając panel N Stats na ekranie Dzisiaj będziesz miał szybki dostęp do informacji na temat aktualnego zużycia pamięci RAM, na temat zużycia pamięci flash oraz sprawdzisz prędkość aktualnie wykorzystywanego połączenia internetowego: zarówno prędkość pobierania, jak i udostępniania. A jeżeli kolorystyka N Stats 7 nie będzie ci odpowiadać, zawsze możesz na dowolny sposób ją zmienić w ustawieniach narzędzia.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Music Slide – tytuł piosenki zamiast napisu „odblokuj”
Jeżeli znudził ci się napis „odblokuj” na ekranie blokady iOS-a, to możesz go nieco zmodyfikować, na przykład tak, aby zamiast niego wyświetlana była nazwa aktualnie odtwarzanego utworu. W tym celu musisz jednak zainstalować narzędzie Music Slide. Gdy to zrobisz, za każdym razem gdy rozpoczniesz odtwarzanie muzyki, napis odblokuj zamieni się w nazwę odtwarzanej piosenki. Oczywiście jeżeli będziesz miał niepoprawnie otagowany utwór, to takowa informacja się nie pojawi. W sytuacji, gdy muzyka nie będzie odtwarzana, widoczne będzie tradycyjne „odblokuj”.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Non-Stop Music – wznawianie odtwarzania muzyki po wykonaniu respringu
Skoro już jesteśmy przy muzyce, to warto również przyjrzeć się aplikacji Non-Stop Music. Jej zadaniem jest zadbanie o to, aby po wykonaniu respringu urządzenia, odtwarzany przed tą czynnością utwór znowu się automatycznie włączył. Choć zwykłemu użytkownikowi taka pozycja raczej średnio może się przydać, to tym, którzy często instalują rozmaite oprogramowanie z Cydii, Non-Stop Music może się na wagę złota. Narzędzie współpracuje zarówno z systemowym odtwarzaczem, jak i aplikacjami firm trzecich – np. Spotify.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
CSwitcher – pasek multitaskingu w centrum sterowania
Sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do okna multitaskingu jest niesamowicie wygodny, a przynajmniej jeżeli komuś normalnie działa przycisk home. Jeżeli jednak nie działa on zgodnie z oczekiwaniami, przełączenie aplikacji na iOS-ie jest mordęgą. Dlatego aby ułatwić życie użytkownikom mającym problemy z home’em, powstała aplikacja CSwitcher. Jej zadaniem jest wyświetlanie miniaturowego okna multitaskingu na samym dole centrum sterowania, do którego dostęp uzyskuje się poprzez wykonanie odpowiedniego gestu na ekranie. Oczywiście CSwitcher może przydać się też użytkownikom nie doświadczającym problemów z home’em, jednak uważam, że w takiej sytuacji jest to po prostu zaśmiecanie centrum sterowania.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
NoPassHighlight – wyłączenie podświetlania przycisków w trakcie wprowadzania kodu
Jeśli korzystasz z blokady urządzenia kodem, to wiesz, że wybierając kolejne przyciski na klawiaturze, system je odpowiednio podświetla. Takie zachowanie może być dosyć kłopotliwe jeżeli wiemy, że ktoś przykładowo spogląda nam na ekran. Domyślnie nie można tego efektu (który, swoją drogą, jest całkiem przyjemny dla oka) wyłączyć, ale na szczęście w Cydii pojawiła się aplikacja NoPassHighlight, która takiego zabiegu dokonuje. Nie oferuje jednak ona żadnych ustawień – jej instalacja tożsama jest z jej aktywacją.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Messages Custromizer Pro – zaawansowana modyfikacja wyglądu aplikacji Wiadomości
Narzędzie Messages Customizer miało już swoje pięć minut w naszych zestawieniach aplikacji z Cydii. Zadaniem tej pozycji jest bowiem rozszerzenie funkcjonalność aplikacji Wiadomości. Najwyraźniej jednak autorowi czegoś w nim zabrakło i zaprezentował ostatnio Messages Customizer Pro. Dzięki tej pozycji szybko zmienisz wygląd nawet najdrobniejszych elementów interfejsu aplikacji Wiadomości – możesz korzystać zarówno z ogólnych szat graficznych, jak i możesz pojedynczo modyfikować wygląd dla dymków, tła, koloru czcionek itd. Co więcej, możesz ustawić, aby każda rozmowa miała zupełnie inny wygląd. To oczywiście nie wszystko. Autor narzędzia doszedł do wniosku, że mogą nie przypaść nam do gustu zaproponowane przez niego skórki, dlatego udostępnił odpowiednie narzędzia pozwalające każdemu dostosować wygląd do własnych potrzeb.
Cena: 1,99 dolara, repo: BigBoss.
NCCalc7 – kalkulator w centrum powiadomień
Dostęp do kalkulatora w iOS 7 jest bardzo prosty, ale mimo to ktoś wyszedł z założenia, że warto byłoby stworzyć narzędzie, które sprawi, że kalkulator będzie dostępny również na ekranie Dzisiaj. Tak więc powstało narzędzie NCCalc7. Po jej zainstalowaniu (i odpowiednim aktywowaniu w ustawieniach centrum powiadomień) sprawisz, że niemal na całą długość ekranu pojawią się przyciski kalkulatora, uwzględniającego najprostsze funkcje liczenia.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
CallShortcut – skróty przyspieszające wykonywanie połączeń
O ile zarządzanie ulubionymi kontaktami w iOS-ie jest dosyć wygodną funkcją, to mimo wszystko wciąż należy nacisnąć kilka przycisków aby zainicjować połączenie do wybranej osoby. Proces ten można jednak nieco przyspieszyć, instalując narzędzie CallShortcut. Dzięki tej pozycji dodasz na ekranie głównym przycisk-skrót do numeru wybranej osoby, którego naciśnięcie spowoduje natychmiastowe zainicjowanie połączenia głosowego. Aby p zainstalowaniu Call Shrtcut umieścić taki skrót, należy wejść w szczegóły interesującego cię kontaktu, a następnie wybrać przycisk Add to Home Screen.
Cena: za darmo, repo: BigBoss.
Poprzednie zestawienia
A jeżeli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi zestawieniami aplikacji z Cydii, to możecie skorzystać z poniższych odnośników aby nadrobić stratę.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Kiedy opiszesz OS Expierience na iPada?
Nie działa mi żadna aplikacja na iOS 8.1 ;/