REKLAMA TP
, Android Programy użytkowe Software

Endomondo Sports Tracker – prywatny trener dla aktywnych

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Endomondo Sports Tracker – prywatny trener dla aktywnych”

  1. SeboZakret pisze:

    Nie, mi osobiscie SGN2 nie przeszkadza. Mam jak pisałem etui z pianki neoprenowej na żepa. Telefon przypinam powyżej łokcia dzieki czemu jak biegam nie zsuwa sie i nie przeszkadza-wiadomo biegajac rece mamy zgiete w lokciach jakoś tak automatycznie, a i sluchawki się nie placza nigdzie bo maja nie daleko od uszu do telefonu. Pianka neoprenowa powoduje że telefon nie zamoknie czy to od potu czy lekkiego deszczyku. Szczerze mówiąc to najwiekszym problemem było znalezienie odpowiedniej dużej etui do SGN2.

  2. k. pisze:

    Po obejrzeniu materiału wideo mam jeszcze dwa spostrzeżenia odnośnie opisywanych funkcji z wersji PRO:
    1. Funkcja oszczędzania energii działa ograniczając transmisję danych, czyli pakiet o danych treningu jest wysyłany bodajże co 10 minut, czyli faktycznie nie wpływa to na dokładność GPS, a bardziej na aktualność danych prezentowanych online znajomym.
    2. Endomondo współpracuje tylko z nielicznymi pulsometrami, np. Polar Wearlink® + Bluetooth® i Zephyr HxM

  3. k. pisze:

    Używam Endomondo od około 2 lat, wcześniej do jazdy na rowerze, a od kilku tygodni także biegając. Na rowerze sprawdza się poza funkcjami, które oferuje zwykły licznik rowerowy (prędkości, dystanse…) również do podglądu trasy na mapie, zwłaszcza jak jeżdżę po mniej znanych okolicach, wioskach, lasach – pozwala to na późniejszą analizę okolicy i możliwości rozbudowy trasy o okoliczne szlaki i drogi. Podczas biegania jest to świetny podręczny trener pozwalający na porównanie treningów pod względem przebytego dystansu, tempa, szybkości i spalonych kalorii, ubytku płynów. Wiem, że są to wartości przybliżone, ale do amatorskiego sportu w zupełności wystarczające, motywujące do kolejnych treningów i poprawy wyników. W płatnej wersji bardzo przydatną funkcją jest trening interwałowy przydatny do ćwiczeń typu HIIT lub Tabata, choć tego typu timery są dostępne za darmo w dużej ilości w sklepie Googla, to przy treningach biegowych opartych na kombinacji czasowej biegania i szybkiego marszu przydatne jest skupienie wszystkich wyżej wymienionych parametrów w jednej aplikacji.
    Dodatkową zaletą Endomondo jest funkcjonalność zapraszania znajomych i obserwacji ich treningów lub nawet wspólne wirtualne treningi, co również podnosi motywację.
    PS. Mała uwaga co do tekstu, w naszych urządzeniach nie ma nadajników, a są tylko odbiorniki GPS, a dane ze smartfonów o naszej lokalizacji przekazywane są poprzez kanał transmisji danych.

  4. SeboZakret pisze:

    Ps. U mnie podobnie jest z tą dokładnością pomiaru GPS bo podobnie jak autor biegam mniej wiecej w kółko po osiedlu. Nie jest najgorzej choć faktycznie jak się przybliży to mógłby ktoś stwierdzić po zapisie GPS że chyba biegam na „bani” i i czasem nawet przez jakaś posiadłość sąsiada przebiegne ;p Dla tego dla porownania pomiarów i innych jak by nie patrzeć w przybliżeniu obliczeń programu używam dwuch a dokladnie to trzech programów na raz. Zawsze mam odpalony i to wlasnie w takiej kolejności: odtwarzacz muzyki stokowy, endomondo i Sports Tracker (darmowy). A tak na marginesie te pomiary trasy są na ST dokladniejsze, bardziej precyzyjne ale oczywiscie do ideau dalekie – ale w koncu biegam dla kondycji i zdrowia a nie dla ściśle aptekarskich pomiarów i statystyk – programy tylko pomagaja porównać w dluzszej persekrywie wyniki, srednie czasu, dystans, spadek wagi itd

    • Robert Nawrowski pisze:

      Ok. Dzięki za informacje 😉 sugestię również przyjmuję do siebie 🙂 Wydawało mnie się, że SGN2 jest za duży do biegania. Nie ciąży Tobie? W sumie masz rację, że dokładność nie jest, aż tak ważna. Istotne jest to, że można systematycznie kontrolować swoje postępy 🙂 Pozdrawiam serdecznie

  5. SeboZakret pisze:

    Potwierdzam że program jest bardzo fajny. Ja również używam go do biegania i jazdy rowerem. Używam SGN2 w oslonie neoprenowej przypinanej do reki. Jak dobrze pamietam, bo tylko raz spróbowałem, to mi działa odtwarzacz muzyki w programie. Osobiście wole włączyć najpier oryginalny odtwarzacz a potem program. Zgadzam się z opinia co do platnej wersji i tego że dodatkowe oplaty do już platnej wersji są niesprawiedliwe i nie powinny mieć racji bytu ale nie wiele ta dodatkowy abonament wnosi wiec nie mam nawet zamiaru sprawdzać tej opcji. Też chetnie przetestuje stokowy program samsunga do ćwiczeń jak tylko dostane taką aktualizacje do SGN2 – podobno ma być, zobaczymy co życie przyniesie. Co do video-prezentacji jesli moge zasugerować autorowi to warto zrobić sobie jakiś szablon, spis czy coś w tym stylu co sie chce powiedzieć i pokazać na takim video bo czasami strasznie autor się miesza i skacze miedzy opcjami w konsekwencji czego jest to nie za bardzo widoczne i czytelne.

Leave a Reply


reklama