Kilkanaście lat temu większość dzieciaków miała lub chciała mieć Tamagochi. Przez pewien okres czasu była to wymarzona zabawka, gadżet i zwierzątko w jednym. W małym jajku, które mogliśmy mieć cały czas przy sobie znajdowało się zwierzątko, którym musieliśmy się zajmować. Moda ta przycichła na wiele lat, ale od jakiegoś czasu gry na smartfony, w których mamy własne zwierzątka biją rekordy popularności. Omi jest alternatywą na Windows Phone, tylko czy jest to interesujący wybór?
O grze
Jak już możecie się domyślić po wstępie, Omi to kolejna odmiana Pou, który okazał się bardzo prostą, ale niezwykle wciągającą grę. Ogromny sukces Pou spowodował, że na rynku pojawiło się wiele kopii tej produkcji. Na Windows Phone sytuacja jest o tyle zła dla fanów tego następcy Tamagochi, że nie ma oficjalnej aplikacji, więc użytkownicy są zmuszeni do korzystania z różnego rodzaju kopii. Oczywiście w wielu przypadkach mogą ona okazać się równie dobre co oryginalne produkcje, a czasem nawet jeszcze ciekawsze.
W przypadku Omi mamy do czynienia z produkcją, która niestety nie jest tak dobra jak oryginał. Jednak i tutaj możemy wykonać wszystkie podstawowe czynności oraz wiele dodatkowych.
Opcje
Jeśli graliście w Pou lub jakąś kopię tej gry to bardzo szybko odnajdziecie się w tej produkcji. Tutaj również mamy 4 pokoje, które przeznaczone są do różnych zadań. W sypialni możemy położyć spać naszego Omi lub przebrać go w inne ubrania. Mamy również kuchnie gdzie możemy go nakarmić oraz laboratorium, gdzie go uleczymy lub umyjemy. Ostatnim miejscem jest pokój gier, w których możemy porzucać piłką albo zagrać z jedną z 9 prostych gier.
Podczas rozgrywki możemy oczywiście zdobywać monety w grach lub odblokowując wyzwania. Jak nie trudno się domyślić służą nam one do kupowania jedzenia, nowych ubrań i gadżetów oraz wystroju naszych pokoi. Bardzo dużą zaletą tej produkcji będzie to, że jest ona w pełni po polsku.
Grafika, Dźwięk, Szybkość działania
Jest to bardzo prosta produkcja, więc zarówno pod względem dźwięku jak i grafiki nie może ona się równać z topowymi produktami. Wszystkie rzeczy są czytelne i nie ma problemu z ich rozróżnieniem. Muzyka występuje podczas gier i są to bardzo proste melodie, które nie przeszkadzają, ale nie można ich również zaliczyć do atutów tej produkcji.
Dużo gorzej prezentuje się szybkość działania aplikacji, która zupełnie nie przypomina tego co możemy doświadczyć w innych grach tego typu. Testowałem Omi na budżetowym urządzeniu i korzystanie z niej było bardzo mało komfortowe. Na mocniejszych smartfonach jest lepiej, ale większość osób wybierających Windows Phone decyduje się na tanie telefony, więc przydałaby się lepsza optymalizacja.
Pou, Mou czy Omi?
Na co dzień korzystam z Windows Phone, ale miałem ostatnio możliwość powrotu na Androida na dłuższą chwilę i postanowiłem sprawdzić czy Pou coś się zmienił przez ten czas. Jeśli nie macie bezpośredniego porównania to mogę Wam powiedzieć, że pierwowzór jest kilkakrotnie lepszy pod każdym względem niż Omi czy inna kopia, Mou. Jest tam masa funkcji i dodatków, których nie ma na żadnej z produkcji dostępnych w Windows Phone Store. Jeśli więc macie dostęp do Androida to zdecydowanym faworytem jest Pou.
Jednak większość osób korzysta z jednego urządzenia i systemu, więc mogą wybierać między Mou a Omi. W takim przypadku decyzja nie jest już taka łatwa, ponieważ obie produkcje są do siebie bardzo podobne. Zaletą Mou jest szybkość działania, ale Omi ma dużo więcej funkcji oraz jest w pełni po polsku. Sam wygląd aplikacji jest bardzo podobny. Nie zapominajcie, że inną ciekawą produkcją, w której opiekujemy się zwierzętami jest Kinectimals.
Podsumowanie
Gra Omi nie jest doskonała i ma wiele wad, szczególnie jeśli porównamy ją z pierwowzorem. Jednak z drugiej strony jest ona po polsku oraz możemy w niej znaleźć bardzo wiele funkcji. Jeśli zostanie ona lepiej zoptymalizowana i będzie działać płynnie również na słabszych urządzeniach to jest to ciekawa alternatywa wśród takich gier.
Gra Omi jest dostępna zarówno na Windows Phone 7 jak i 8 oraz jest darmowa.
ZALETY
|
WADY
|
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
to jest najlepsze zobrazowanie tego pseudo systemu wp: albo nic tam nie ma a jesli jes to : niby jest Mou niby wyglada jak Pou ale kazdy kto zagrał w obie te gry to ta pierwsza moze tylko wysmiac. Tandetna podróbka dla dzieci zawierajaca 6 gierek i dzieci sie tym maja jarac? w takim tempie to Firefox ich wyprzedzi
Już ich wyprzedził, nie wiedziałeś ? Właśnie ta recenzja pokazuje jakim zasobem aplikacji i samą jakością tych aplikacji WP zachwyca. Sam system też tak funkcjonalny, dadzą jedną funkcję, a radość.
po co znowu kłamiesz?