Popularność różnego rodzaju paczek z grami, za które płacimy dowolną wybraną kwotę, nie słabnie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że różnego rodzaju „bundle” to fenomen ostatnich lat.
Niegdyś rynek sprzedaży gier w ujęciu elektronicznym wyglądał niezwykle tradycyjnie – kolejne sklepy otwierały swoje podwoje, sprzedając gry na tradycyjnych zasadach, organizując regularne promocje i wyprzedaże. Dziś ta sytuacja zmieniła się bardzo mocno, a winnym tego stanu rzeczy jest ekipa stojąca za olbrzymim sukcesem Humble Bundle, choć początki tego przedsięwzięcia były mocno niepozorne.
Co tu dużo mówić – sprzedaż gier w paczkach, na dodatek na kilku ustalonych odgórnie progach cenowych było dla wielu miłośników elektronicznej rozgrywki czymś nowym. Możliwość zgarnięcia kilku gier absolutnie za bezcen (niegdyś od 1 centa, czyli ledwie kilku groszy, dziś już minimalnie za dolara) to sposobność, z której po prostu głupio było nie skorzystać. Początkowo nie mieliśmy do czynienia z zestawami głośnych gier, bowiem była platforma dla początkujących twórców, którzy w ten sposób mogli wypromować swoje niezbyt znane tytuły i trafić do grona osób, które zapewne nigdy nie zainteresowałyby się tymi produkcjami. Z czasem jednak potencjał tej platformy zaczęli dostrzegać absolutnie najwięksi wydawcy na świecie – wielu z nich robiło to jednak niekoniecznie ze względu na możliwe zyski, ale także po to, by poprawić trochę swój własny image.
Oprócz niskich cen na paczki gier Humble Bundle znalazła także uznanie wśród graczy czym innym – część zysków odprowadzała bowiem na instytucje charytatywne, co mogło pozwolić na poprawę wizerunku wielkich bezdusznych korporacji. Sporym echem swego czasu odbiła się akcja Electronic Arts, która udostępniła kilka naprawdę świetnych gier za grosze, finalnie oddając zdecydowaną większość zysków potrzebujących.
Dziś firma ta to prężnie działający konglomerat – oprócz gier pecetowych sprzedaje się tu muzykę, e-booki czy też najbardziej interesujące nas gry mobilne. To właśnie paczki produkcji na smartfony i tablety robią ostatnio największe wrażenie – oczywiście, nadal trafiają się zestawy gier nieznanych, pochodzących z Japonii, ale wielokrotnie do oferty Humble Mobile Bundle trafiają wielkie hiciory w stylu 80 Days, Ravenword czy Gunslugs. Co prawda wiele z nich pojawia się w formie zestawu premium, za który musimy zapłacić co najmniej średnią kwotę wydawaną przez graczy na te produkcje, niemniej często w cenie kilkunastu złotych możemy dorwać produkcje, na które w normalnych realiach wydalibyśmy kilkanaście razy więcej.
Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak korzystać z możliwości zaoszczędzenia całkiem solidnej sumy pieniędzy. Co prawda w sieci pojawiło się już wiele podobnych inicjatyw, to jednak właśnie Humble Bundle przoduje i wiedzie prym, oferując nam stale świetne tytuły w absolutnie niskich cenach. Korzystajcie póki możecie – nigdy nie wiadomo, kiedy ta formuła po prostu się wyczerpie. Choć mam nadzieję, że nie nastąpi to nigdy.
Nie przegap kolejnej promocji
Jeżeli szukasz przecen i promocji i nie chcesz przegapić dobrych okazji, zachęcam do śledzenia naszego maniaKalnego profilu Łowcy Promocji na facebooku. Codziennie sprawdzamy co ciekawego można znaleźć w Sieci.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.