Pamiętacie może grę Airline Tycoon? Jest to dość stara, ale nadal całkiem interesująca produkcja. Musimy w niej zarządzać liniami lotniczymi. Wiąże się z tym szereg zadań pobocznych, dzięki którym rozgrywka jest jeszcze ciekawsza. Jet Set Go, o którym piszę dziś jest bardzo podobną z założenia produkcją, w której zarządzamy biurem podróży. Tutaj również jest wiele smaczków, które mają dostarczyć jeszcze większej przyjemności z grania. Tylko czy ta gra jest w stanie zapewnić taką zabawę jak komputerowy odpowiednik?
Fabuła
Fabuła, jak w większości mobilnych gier nie jest specjalnie skomplikowana. Cała przygoda zaczyna się gdy April informuje nas w samolocie, że będziemy otwierać nowe biuro podróży. Wraz z nią będziemy je prowadzić, a jeśli nam się uda to nasza firma może się rozwijać i zdobywać nowe miejsca podróży, rzeczy, klientów czy biura.
Rozgrywka
Rozgrywka jest tutaj mocną stroną. Jest to trochę inne doświadczenie niż w komputerowym odpowiedniku, ale i tak może zapewnić świetną rozrywkę. Jak już wspomniałem wcześniej kierujemy biurem podróży, w którym pomaga nam April. Pomaga nam w wielu sprawach, od pomocy klientom, przez kupowanie nowego wyposażenia biura, aż po przewracania turystów na plaży. Jest tego sporo więc prawie zawsze musimy działać bardzo szybko. Tutaj czas jest najważniejszy i jeśli trójka klientów nie będzie z nas zadowolona to przegrywamy poziom.
Gra dzieli się na trzy główny etapy: biuro, sklep oraz podróż. W biurze musimy zająć się klientami, pomóc im w wyborze oferty czy też przyjąć od nich zapłatę. Oprócz tego niektórym pomożemy od razu się odprawić na samolot czy też w późniejszych etapach gry możemy zarezerwować im hotel albo zrobić zdjęcie paszportowe. Gra jest pod tym względem bardzo rozbudowana, co wymaga od nas chwilami nie lada szybkości.
W naszym biurze jest wiele krzeseł w różnych kolorach, przy których musimy wykonywać inne czynności. Na kremowych klienci czekają na swoją kolej. Przy czerwonych musimy odpowiedzieć na ich pytania co jest robione automatycznie jak tylko nich klikniemy. Na niebieskich wybieramy cel lotu oraz w późniejszych etapach gry posiłek. Polega to tylko na przewijaniu pozycji i patrzeniu na zadowolenie klienta, gdy się uśmiechnie to zaznaczamy daną opcję. Jest też stoisko z drukowaniem biletu, ale tu również wystarczy kliknąć. Fioletowe krzesło służy do wyboru hotelu oraz rzeczy, które chce robić dany klient podczas wyjazdu. Przy zielonym czeka na nas mini gra albo zrobienie zdjęcia paszportowego. Ostatnim miejscem w naszym biurze jest kasa, gdzie po prostu musimy przyjąć zapłatę.
Drugim ważnym miejscem w tej grze jest sklep, gdzie możemy kupować nowe rzeczy do naszego biura. Tyczy się to głównie nowych foteli i krzeseł, na których nasi klienci mogą poczekać trochę dłużej i się nie zdenerwować. A trzeba pamiętać, że jeśli trójka z nich nie będzie zadowolona to przegrywamy poziom.
Trzecim etapem gry jest podróż, którą możemy wykonać gdy zapełnimy samoloty rezerwując odpowiednią liczbę miejsc. Jest tam wiele różnych poziomów, które nie różnią się od siebie tylko wyglądem, ale też mini grami, które musimy na nich wykonać, a są ich 4 rodzaje. W restauracji jesteśmy kelnerką i musimy przyjmować zamówienia oraz podawać gościom posiłki. Możemy jednocześnie nieść dwa dania, a co czasem jest niewystarczające przy sporej liczbie gości. Jest też plaża, na której musimy przygotowywać drinki oraz przewracać gości na ręcznikach. W punkcie obserwacyjnym pomagamy klientom znaleźć odpowiednie miejsca przez lornetki oraz robimy im zdjęcia. Ostatnią z mini gier jest parkiet, na którym tańczymy. Polega to na naciskaniu odpowiednich przycisków w rytm muzyki.
Cała gra polega też na wypełnieniu trzech pasków: entuzjazmu, atrakcyjności oraz zadowolenia. Wypełniany je grając w mini gry albo wykonując zadania w odpowiednich miejscach. Entuzjazm podnosimy w biurze, atrakcyjność w sklepie, a zadowolenie podczas podróży. Jeśli uda nam się je zapełnić to nasze biuro dostaje gwiazdkę, a przy odpowiedniej ich ilości przechodzimy do następnego biura podróży. W grze dostępne są też wyzwania, które możemy zdobywać.
Sterowanie jest bardzo proste i nie sprawia trudności. Momentami, gdy jest więcej postaci na ekranie musimy się bardzo postarać, żeby wszystko się udało, ale to jest kwestia wprawy.
Grafika i dźwięk
Mamy tutaj do czynienia z animowaną grafiką, która jest przyjemna dla oka oraz bardzo kolorowa. Bez problemu poznamy w jakiem aktualnie miejscu na świecie jesteśmy. Wszystkie elementy są wyraźne i nie ma żadnych problemów graficznych.
Muzyka jest dobrym tłem dla gra, ale niczym więcej. Nie przeszkadza, ale też specjalnie nie buduje klimatu tej produkcji.
Podsumowanie, ocena i opinia
Jet Set Go nie zapewniło mi takiej rozrywki jak komputerowy odpowiednik, ale muszę przyznać, że i tak bawiłem się przy niej świetnie. Miła dla oka grafika oraz przyjemne sterowanie są dużymi atutami tej produkcji. Sam pomysł na prowadzenie biura podróży jest tutaj ciekawie rozwiązany, a liczne mini gry jeszcze uatrakcyjniają rozgrywkę. Ta gra potrafi wciągnąć i zapewni interesującą rozrywkę. Do minusów można zaliczyć muzykę, która jest nijaka. Dla wszystkich fanów tego rodzaju produkcji pozycja obowiązkowa.
Gra na początku była przeznaczona tylko na telefony serii Lumia, ale teraz można ją ściągnąć również na smartfony innych producentów. Gra kosztuje 10,49 złotych i jest dostępna tu: Jet Set Go. Można ją ściągnąć na telefony z Windows Phone 7 oraz 8, a przed zakupem oczywiście można ją przetestować.
Każdy z najważniejszych elementów składowych został oceniony w skali od 1 do 10 punktów, gdzie 1 prezentuje poziom bardzo słaby, 5 jest odpowiednikiem standardów rynkowych, a 10 jest notą najwyższą. Średnia ocen stanowi ocenę całkowitą.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- GRAFIKA8
- DŹWIĘK6
- STEROWANIE8
- GRYWALNOŚĆ9
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
zna ktos odpowiednik na androida, bo giera zapowiada sie dosc ciekawie ?