Czy Swing Copters 2 jest bardziej frustrującą grą niż Flappy Bird? Postanowiłem to sprawdzić.
Gry zręcznościowe można podzielić na dwa typy. Pierwszy z nich daje przyjemne odczucia i wymaga niemałego refleksu podczas rozgrywki. Takie tytuły idealnie nadają się na krótkie sesje i przyciągają graczy do urządzeń mobilnych swoją grywalnością. Drugi typ „zręcznościówek” to takie, które od samego początku frustrują i nie chcą współpracować. Tak było z Flappy Bird i w przypadku Swing Copters 2 jest jeszcze gorzej.
Swing Copters 2 to gra stworzona przez studio developerskie, które pierwotnie zajęło się wydaniem i stworzeniem hitu Flappy Bird. Gorączka ptasiego latania ogarnęła dużą część naszego globu a po chwilowym wycofaniu gry ze sklepów z aplikacjami, użytkownicy sprzedawali swoje smartfony na aukcjach za krocie – urządzenia były wyjątkowe dlatego iż posiadały w pamięci zainstalowaną grę. Jak widać twórcy postanowili spróbować swoich sił, aby jeszcze raz zaskoczyć graczy. Muszę przyznać, że znakomicie im się to udało.
Swing Copters 2 zostało stworzone w podobnej, kreskówkowej retro-grafice. Sam ekran główny jest minimalistyczny i od razu rzuca się w oczy dzięki kolorom oraz oryginalnej warstwie graficznej. W tym miejscu znajdziemy jedynie przycisk do rozpoczęcia gry oraz tabelę, w której możemy podejrzeć swoje najlepsze wyniki.
Gra posiada ciekawy interfejs, który możemy dowolnie przesuwać w prawo oraz lewo. Warto zwrócić uwagę na kropki na dole, które podpowiadają nam na jakim ekranie obecnie się znajdujemy. Cała funkcjonalność działa bardzo podobnie do przesuwania pulpitów w systemie Android. Prosto i schludnie, to mi się podoba.
Swing Copters 2 pozwala na odblokowywanie kolejnych pilotów i postaci po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów oraz medali. Muszę przyznać, że twórcy naprawdę się postarali – wybór jest niemały i na pewno każdy znajdzie jakąś postać, które finalnie przypadnie mu do gustu.
Co ciekawe, każdy z bohaterów posiada unikalne umiejętności, które czynią go lepszym bądź gorszym podczas rozgrywki w przestrzeni powietrznej.
Samo dedykowane menu Ustawień jest bardzo ubogie i ogranicza się w zasadzie do zmiany dwóch parametrów. W sumie nie było czego więcej się spodziewać, sama gra nie jest wymagająca dla urządzeń i nie powinna sprawiać żadnych problemów wydajnościowych.
Po naciśnięciu przycisku Start zostajemy przeniesieni do ładnego ekranu powitalnego, który jest krótką animowaną historyjką jednocześnie prezentującą podstawy sterowania oraz właściwego poruszania się w powietrzu. Całość trwa krótko, ale bardzo pozytywnie wpływa na odbiór gry – postacie są ładnie anonimowane i sam dialog również okraszony jest dawką humoru. Jak jednak gra się w Swing Copters 2?
Flappy Bird był dla mnie problemem przez około 10 minut. Później bez problemu wykręcałem wyniki punktowe powyżej 100 czym niejednokrotnie wprawiałem ludzi w zdziwienie. Gra z ptakiem miała jedną istotną rzecz – pozwalała w bardzo łatwy sposób opanować mechanikę poruszania się postaci, co sprawiało, że po poznaniu schematu mogliśmy latać praktycznie w nieskończoność. W przypadku Swing Copters 2 jest zupełnie inaczej. Rozgrywka od samego początku postawiła wszystko co znałem do tej pory pod jednym wielkim znakiem zapytania. 10, 15, 20 minut prób i wynik na tablicy wyglądał następująco…
Jeżeli wydawało Wam się, że jakakolwiek gra zręcznościowa jest frustrująca to zdecydowanie polecam spróbować swoich sił w tytule studia Dotgears. Swing Copters 2 nie dość, że jest piekielnie trudne do opanowania to jeszcze w żaden sposób nie pomaga graczowi w adaptacji. Warto wspomnieć, iż twórcy zdecydowali się na model rozgrywki, który zakłada odwrotne sterowanie. Klikamy w prawo a postać leci w lewo, klikamy w lewo a postać leci w prawo. Jakby tego było mało, jedno dłuższe naciśnięcie ekranu spowoduje, że nie dotrzemy nawet do miejsca, w którym zaczynamy zbierać punkty. Patrząc na zrzuty ekranu innych graczy zastanawiałem się czy faktycznie da się wlecieć na taki pułap.
Po pewnym czasie udało mi się jednak zdobyć… 1 punkt. Obiecałem sobie jednak, że do końca obecnego tygodnia spróbuję zdobyć więcej niż 10. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić bez uwalniania pokładów złości na swoim urządzeniu.
Czy warto zagrać w Swing Copters 2? Moim zdaniem tak. Gra od samego początku wymaga naprawdę dużo od gracza jednocześnie dając satysfakcję, kiedy uda nam się opanować jej schemat. Produkcja studia Dotgears nie jest tym, co przyciągnie nas do smartfona czy tabletu na długie godziny. Aplikacja sprawdzi się idealnie w kolejce, czy podczas porannej podróży do pracy. Zalecam jednak, aby już od momentu instalacji uzbroić się w cierpliwość. Ta cecha charakteru przyda nam się jak nigdy dotąd.
Swing Copters jest dostępne w pełni za darmo w Sklepie Play.
Grę testowałem na smartfonie Sony Xperia Z2.
ZALETY
|
WADY
|
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Za darmo też na Windows , czy to naprawdę ciężko sprawdzić i dać linka ?